פורים: תאריך ערב החג ב-2024

ערב חג פורים 2024 יוצא בביום ראשון, י"ד אדר תשפ"ד, ה-23 במרץ 2024. החג מתחיל בערב, בתאריך ה-23 במרץ, עם קריאת המגילה בבית הכנסת או בבית. ביום המחרת, ה-24 במרץ, ממשיכים לחגוג את החג עם קריאת המגילה נוספת, מתנות לאביונים, מנות פורים, תחפושות, ועוד.

איזה עוד תאריכים של פורים תמצאו בעמוד?

  • מתי חופשת פורים של הילדים בבית ספר?
  • מתי מתחפשים?
  • מתי קוראים את מגילת אסתר?
  • מתי שושן פורים בירושלים?
  •  עוד ועוד תאריכים של החג.

כתבנו לכם כל מה שצריך לדעת לקראת חופשת פורים הקרובה; מתי חופש פורים השנה (2024) של משרד החינוך? מעט היסטוריה של חג פורים, מנהגי פורים בזמן החופשה. איזה תחפושות כנראה שיהיו פופולאריות בחג פורים הקרוב? ואפילו; הצענו רעיונות לפעילויות בחופש עם ילדים משועממים. אבל… מתי בכלל התאריכים של החופש?

התחפושות בפורים הן מנהג בעל משמעויות רבות ומגוונות.
הן תורמות לאווירת השמחה, מאפשרות ביטוי יצירתי, מחזקות את הזיכרון ההיסטורי ונותנת לעם היהודי הזדמנות לחגוג את נס ההצלה של היהודים. אבל.. מתי בכלל מתחפשים השנה?

מגילת אסתר היא אחד מהסיפורים המרתקים בתנ"ך ובתרבות היהודית כולה. כדי להבין יותר טוב על מה מדובר במגילה, חקרנו, חקרנו וחקרנו – עד שגילינו בדיוק מה קרה בסיפור שנדמה שהוא הטלנבולה הגדולה ביותר של היהודים. אבל.. מתי בכלל קוראים את המגילה?

חגיגות פורים בירושלים, הנקראות גם שושן פורים הוא יום חג יהודי מיוחד שנחגג בסמוך לפורים. החג נחגג לציון הניצחון של היהודים על אויביהם בימי הממלכה הפרסית ומתקשר לחגיגות החג בגולה. החג כולל מנהגים רבים כמו קריאת המגילה, מסירת משלוחי מנות ועריכת סעודת פורים. אז יצאנו לבדוק וחזרנו עם מסקנות רבות: מי אתה באמת שושן פורים?

מה עוד מעניין אתכם לדעת על חג פורים?

בחרו את החג שמעניין אתכם מתוך לוח חגי ישראל:

מחפשים עורך דין לענייני משפחה ברמה הגבוהה ביותר? התקשרו עכשיו לעורך דין אמיר בר-לב.

מעל 28 שנות ניסיון רק בדיני משפחה!